Melinska Stenografförbundet - förtroendevalda  
 
       
Backa Till nästa sida
  Nederst på sidan  
 
Löpsedel || Vad är? | Pröva på! | Förbundet | Föreningarna
Tidningen | Litteratur | Kurser | Tävlingar och prov
Bli medlem! | Stenografins historia | Länkar | Gästbok
Till innehållssidan
www.stenografi.nu


Förtroendevalda m.fl.

 

Valda vid årsmötet 2006-04-01 respektive anställda

*   anger att personen är vald t.o.m. 2010
**  anger att personen är vald t.o.m. 2009
*** anger att personen är anställd av förbundet

Förbundsstyrelsen
Märkesnämnden
Revisorer
Valnämnden
Funktionärer
Innehållsförteckning

 

^

Förbundsstyrelsen


  Adress Telefon
b=bostad;
a=arbete
Telefax
Carl Johan Petersson*
ordförande
Oriongatan 179
195 55 MÄRSTA
08-591 22 470 (b)
08-786 64 52 (a)

Britt Almström**
vice ordförande
Sveavägen 49
113 59 STOCKHOLM
08-30 81 52 (b)
08-786 41 67(a)

Ingvar Kohlström*
ordinarie ledamot
Sedumbacken 4
168 77 BROMMA
08-37 90 65 (b)
Marianne Nejati*
ordinarie ledamot
Schlytersvägen 43
126 50 HÄGERSTEN
08 - 645 52 22 (b)
08 - 786 40 86 (a)

Kerstin Aldrin**
ordinarie ledamot
Sorselev 2
162 67 Vällingby
08 - 38 95 06 (b)

Veli Tuomela*
suppleant
Kungsgatan 51
111 22 Stockholm
0709 - 969 700(b)

Inga-Lill Sehlberg**
suppleant
Tomtebog 15, 1 tr
113 39 Stockholm
08 - 30 36 24 (b)

Karin Ekdahl**
suppleant



 

 

^

Märkesnämnden

  Adress Telefon
b=bostad;
a=arbete
Telefax
Britt Almström
ledamot
Sveavägen 49
113 59 STOCKHOLM
08-30 81 52 (b)
08-457 57 50 (a)
08-30 81 52 (b)
Lisbeth Davidsson
ledamot
Norrängsvägen 3
141 44 HUDDINGE
08-711 39 31 (b)
08-786 40 87 (a)
 
Kristina Grönholm
ledamot
Svartbäcksgatan 48 E
753 33 UPPSALA
018-24 40 90 (b)
08-786 40 73 (a)
 

 

^

Revisorer

  Adress Telefon
b=bostad;
a=arbete
Telefax
Birgi Filppa
ordinarie
Ljusterögatan 5
116 42 STOCKHOLM
08-685 61 68 (b)
08-786 41 06 (a)
 
Vivien Schough
ordinarie
Götgatan 35
116 21 STOCKHOLM
08-642 72 96 (b)
073-966 30 34
08-642 72 96 (b)
Susanne Brunner
suppleant
Björnstigen 131
170 72 SOLNA
08-85 08 35 (b)
08-457 15 15 (a)
 
Gerd Lindström
suppleant
Sturevägen 7
141 45 Huddinge
08-779 57 48 (b)  

 

^

Valnämnden

  Adress Telefon
b=bostad;
a=arbete
Telefax
Yvonne Philipsson
ordinarie, sammankallande
Kinnekullevägen 20
167 43 Bromma
08- 80 81 99 (b)
08- 545 700 43 (a)
08- 545 700 55 (a)
Anders Fagerström
ordinarie
Yrvädersstigen 8
262 42 ÄNGELHOLM
0431-149 47 (b)
070-99 037 70 (a)
0431-14947 (a)
Monika Särnefält
ordinarie
Gäddesv. 20 A
511 57 Kinna
070 - 261 71 20(b)
 
Agneta Wallenberg
suppleant
Skärgårdsgatan 1
572 60 Oskarshamn
0491 - 102 19 (b)  

 

^

Funktionärer

  Adress Telefon
b=bostad;
a=arbete
Telefax
Anna-Carin Brunnkvist***
expeditionsföreståndare
Fjärdingsmansg 164
192 70 Sollentuna
08-75 42 921 (b)
08-30 74 50 (a)
08-30 74 50 (a)

 

 

 
  Överst på sidan  
Backa Till nästa sida
Löpsedel || Vad är? | Pröva på! | Förbundet | Föreningarna
Tidningen | Litteratur | Kurser | Tävlingar och prov
Bli medlem! | Stenografins historia | Länkar | Gästbok
Till innehållssidan
 

Statistics through   Page hosted by Geocities   Get your own free home page