გაგრძელდა ბაკეს ზეობა

გაგრძელდა ბაკეს ზეობა

   დეკემბრის პირველ ვიქენდზე პარიზში, "სოსიეტე ჟენეღალის" კოშკში გამართულმა ფირა აერ-ის საერთო კრებამ შეაჯამა არა-ზეპური ევროპული რაგბის სეზონის საშუალედო შედეგები და პრეზიდენტისა და დირექტორთა საბჭოს არჩევნებიც ჩაატარა.

დელეგატებმა პრეზიდენტად ერთხმად დატოვეს ჭარმაგი ფრანგი ჟან-კლოდ ბაკე, ვინც, ასოციაციის საითის ცნობით, ამიერიდან თურმე "ერთა თასის" წარმოსაჩინებლადაც (!) აპირებს ძალისხმევის მიმართვას. პორტუგალი რეულ მერტინში დარჩა მსოფლიო ირბ-ში აერ-ის წარმომადგნელად, ხაზინადარად კი კვლავაც ესპანელი ბასკი, ხოსე-მარია ეპალსა იღვაწებს.

აირჩა ათი ვიცე-პრეზიდენტი. პოსტ-საბჭოური სივრციდან პოსტი ერგოთ ლიტველ ალფონსას გრუმბინასს და რუს სლავა კაპიოვს. 16 ბობოლას გარდა, 44-კაცა საბჭოში თითქმის ყველა ქვეყნის თითო-ოროლა წარმომადგენელი მოხვდა. საქართველოდან ეს პატივი ერგოთ კავშირის პრეზიდენტ გია ნიჟარაძეს და განვითარების მენეჯერ გია ჭუმბურიძეს.

"ნარო" სლოვენიაში

11-კაცა აღმასკომში ექს-საბჭოეთიდან კვლავ არავინ შეუყვანიათ. დაზუსტდა "ერთა თასის" შვიდივე დონის განრიგი. გერმანია გვიღებს ჰაიდელბერგში, რუსეთი კი უკრაინაში. ხახოლები მარტის ბოლოსწინა კვირას ჩეხეთს ოდესაში ან ფეოდოსიაში (ყირიმი) რომ მასპინძლობენ, შაბათს იქვე შეიძლება ჩვენც ვითამაშოთ.

"ერთა თასი" იმავდროულად 2011 წელს, ზელანდიაში დანიშნული მსოფლიო თასის შესარჩევია. მესამე - მეექვსე დონეებზე შეჯიბრი ერთ წრედ იმართება და უმალ მოყვება კასკადური პლეი-ოფი, რომლის გამარჯვებულსაც მსოფლიოზე მე-20 გუნდად მოხვედრის (თეორიული) შანსი აქვს. მაქეთკენ ჯერჯერობით ძალუმად მიიწევს სლოვენია, ვის თამაშსაც ნორვეგიასთან ჩვენი უჩა ნარიმანიძე განსჯის.

>>>    ერთა თასი 2009

# მსოფლიო თასში ვერ მონაწილეობს
(00) ირბ რეიტინგი

01-12    ნახევარფინალში შეიყრებიან
05-10    მეოცის იარლიყისთვის
24-06   
ორი უკეთესი პირდაპირ!
18-06    ევროპული რაგბი 2008

<<    პირველი დონე

რუსეთი   42:15   ესპანეთი

ესპანეთი  

22:11  

გერმანია

რუსეთი (18)  

1-0  

42:15

ესპანეთი (21)  

1-1  

37:53

საქართველო (14)  

0-0  

0:0

რუმინეთი (17)  

0-0  

0:0

პორტუგალია (23)  

0-0  

0:0

გერმანია (26)  

0-1  

11:22

გერმანია  

07/02  

საქართველო

ესპანეთი   07/02   რუმინეთი
პორტუგალია 07/02   რუსეთი

საქართველო

14/02  

პორტუგალია

გერმანია   14/02   რუმინეთი

პორტუგალია

21/02  

გერმანია

ესპანეთი   28/02   საქართველო
რუმინეთი   28/02   რუსეთი

საქართველო

14/03  

რუმინეთი

პორტუგალია 15/03   ესპანეთი

რუსეთი  

21/03  

საქართველო

რუმინეთი   21/03   პორტუგალია

გერმანია  

02/05  

რუსეთი

<<    მეორე დონე (2ა ჯგუფი)

პოლონეთი   12:13   უკრაინა
ბელგია   9:8   უკრაინა
მოლდოვა   20:8   ბელგია
ჩეხეთი   7:13   პოლონეთი

ჩეხეთი  

11:9  

მოლდოვა

მოლდოვა (36)  

1-1  

29:19

პოლონეთი (32)  

1-1  

25:20

უკრაინა (31)  

1-1  

21:21

ჩეხეთი (37)  

1-1  

18:22

ბელგია (27)  

1-1  

17:28

ბელგია  

14/03  

ჩეხეთი

უკრაინა   22/03   ჩეხეთი
უკრაინა   18/04   მოლდოვა
მოლდოვა   16/05   პოლონეთი
პოლონეთი   30/05   ბელგია

<<    მესამე დონე (2ბ ჯგუფი)

მალტა   16:18   ხორვატია
შვედეთი   21:5   ლატვია
შვედეთი   6:9   მალტა
ჰოლანდია   18:12   ხორვატია

ლატვია  

10:29  

ჰოლანდია

ჰოლანდია (41)  

2-0  

47:22

შვედეთი (43)  

1-1  

27:14

მალტა (53)  

1-1  

25:24

ხორვატია (45)  

1-1  

30:34

ლატვია (55)  

0-2  

15:50

ჰოლანდია  

18/04  

შვედეთი

ლატვია   18/04   მალტა
ხორვატია   25/04   ლატვია
მალტა   25/04   ჰოლანდია
ხორვატია   02/05   შვედეთი

<<    მეოთხე დონე (3ა ჯგუფი)

სერბეთი   0:41   სომხეთი
სომხეთი   35:15   შვეიცარია
ანდორა   10:26   ლიტვა
ლიტვა   33:0   შვეიცარია

სერბეთი  

32:7  

ანდორა

სომხეთი #  

2-0  

76:15

ლიტვა (42)  

2-0  

59:10

სერბეთი (67)  

1-1  

32:48

ანდორა (70)  

0-2  

17:58

შვეიცარია (54)  

0-2  

15:68

შვეიცარია  

14/03  

ანდორა

ანდორა   21/03   სომხეთი
შვეიცარია   04/04   სერბეთი
ლიტვა   02/05   სერბეთი
სომხეთი   09/05   ლიტვა

<<    მეხუთე დონე (3ბ ჯგუფი)

სლოვენია   32:26   უნგრეთი
ნორვეგია   15:26   უნგრეთი
ნორვეგია   11:3   ავსტრია
უნგრეთი   39:12   დანია
დანია   19:25   სლოვენია

ავსტრია  

9:18  

სლოვენია

სლოვენია (59)  

3-0  

75:54

უნგრეთი (64)  

2-1  

91:59

ნორვეგია (81)  

1-1  

26:29

ავსტრია (90)  

0-2  

12:29

დანია (73)  

0-2  

31:64

დანია  

11/04  

ნორვეგია

უნგრეთი   18/04   ავსტრია
ავსტრია   25/04   დანია
სლოვენია   25/04   ნორვეგია

<<    მეექვსე დონე (3გ ჯგუფი)

ფინეთი   19:27   ლუქსემბურგი
ფინეთი   10:12   საბერძნეთი
ბულგარეთი   8:11   ისრაელი
საბერძნეთი   10:25   ისრაელი

ლუქსემბურგი

10:18  

ბულგარეთი

ისრაელი (91)  

2-0  

36:18

ბულგარეთი (92)  

1-1  

26:21

ლუქსემბურგი (94)

1-1  

37:37

საბერძნეთი #  

1-1  

22:35

ფინეთი (95)  

0-2  

29:39

ისრაელი  

21/03  

ლუქსემბურგი

საბერძნეთი   11/04   ბულგარეთი
ბულგარეთი   25/04   ფინეთი
ლუქსემბურგი 25/04   საბერძნეთი
ისრაელი   ??/??   ფინეთი

<<    მეშვიდე დონე (3დ ჯგუფი)

მონაკო   5:50   ბოსნია
სლოვაკეთი   32:46   ბოსნია
ბოსნია   18:7   აზერბაიჯანი
აზერბაიჯანი 3:37   კვიპროსი

კვიპროსი  

24:3  

მონაკო

ბოსნია (88) #  

3-0  

114:44

კვიპროსი #  

2-0  

61:6

სლოვაკეთი #  

0-1  

32:46

აზერბაიჯანი #  

0-2  

10:55

მონაკო (87) #  

0-2  

8:74

მონაკო  

31/01  

აზერბაიჯანი

კვიპროსი   14/03   სლოვაკეთი
სლოვაკეთი   21/03   მონაკო
ბოსნია   21/03   კვიპროსი
აზერბაიჯანი   18/04   სლოვაკეთი

<<    კასკადური პლეი-ოფი

3გ*ჩმპ   1რ  09/05   3ბ*ჩმპ
1რ*მოგ   2რ  23/05   3ა*ჩმპ
2რ*მოგ   3რ  06/06   2ბ*ჩმპ

<<< >>>